مواد اولیه مصرفی كائولن شركت WBB بال كلی شركت WBB فلدسپات ، سیپلس كربنات كلسیم ، اكسید روی ، كائولن ، زنور ، كائولن SPV1 ، كربنات سدیم ، كربنات باریم

خردایش و آماده سازی :

ابتدا مواد اولیه بوسیله سنگ شكن فكی و چكشی به حد میلی متر می رسد . سپس در بالمیلهای تعبیه شده در قسمت آماده*سازی دانه*بندی مواد تا رسیدن به مش 200 انجام می گیرد . دوغاب اصلی در میكسر با تركیب مواد خروجی از بالمیل و مواد نرم شامل كائولن و بالكلی تكمیل شده و پس از زمانی حدود 4 ساعت كاملا یكنواخت حاصل می شود با توجه به نقش زمان دهی تولید شده در این مرحله حوزچه ویژه ای در نظر گرفته شده است كه ظرفیت آن حدود 60 مترمكعب بوده و امكان نگهداری دوغاب مصرفی 4 روز در آن وجود دارد كه این امكان را به ما می دهد كه مقدار لازم دوغاب در مخزن نگهداری شده و آماده ارسال به ریخته گری باشد .

ریخته گری:

تولید بادو روش در بخش ریخته گری صورت می گردد : 1- دستی 2-نیمه اتوماتیك

روش دستی : قالبهای 4 چرخی بصورت قطعات متصل بر روی میزهای چوبی قرار گرفته و كلیه مراحل ریخته گری بازكردن قالبها و نقل و انتقال بصورت دستی صورت می گیرد . برای تولید محصولاتی پاخمیده تر نظیر توالت فرنگی از این روش استفاده می شود .

روش نیمه اتوماتیك : قالبهای 4 چرخی بصورت سری بر روی یك ریل قرار گرفته و عمل ریخته گری و تخلیه توسط لوله های متصل به قالب ها صورت می گیرد .

سپس مراحل انتقال قطعه بوسیله دست انجام می شود . از این روش در تولید قطعات ساده مثل پایه و روشوئی استفاده می شود .

لعاب زنی:

لعاب زنی با دوش اسپری دوغاب لعاب بر روی محصول خام صورت می گیرد دو دستگاه 5 كابینه لعاب زنی همراه با 3 كابین روتوش امكانات این مجموعه را تشكیل می دهد كه بوسیله دو پمپ لعاب پاش BINKS با تجهیزات متعلقه از بهترین سیستم های لعاب پاش موجود در این صنعت می باشد .

پخت:

محصولات لعاب خورده پس از اندك زمانی با طی كردن فرآیند خشك كردن بر روی واگن های كوره بارگیری شده و بوسیله یك دستگاه كوره تونلی ساخت شركت Kerabedarfآلمان كه در طول آن 48 متر بوده و قابلیت اعمال در 1400 درجه سانتیگراد را دارد در دمای 1185 درجه پخت می شود .

سورت و بسته بندی:

عملیات سورت و بسته بندی بر اساس استانداردهای ملی ایران و استاندارد داخلی شركت انجام شده و محصولات كارخانه شامل روشوئی پایه و توالت شرقی بوسیله پلاستو فوم بسته بندی و توسط دستگاه شیرینگ می شود توالت های فرنگ نیز در بسته بندی كارتن در اختیار مشتری قرار می گیرد تجهیزات لازم برای نصب نیز شامل رولیتها بوگیر لاستیك تبدیلی نیز در داخل بسته بندیهای قرار می گیرد .